Dňa 4. januára sa uskutočnil už tradičný Novoročný výstup na Turniansky hrad. Aj napriek zime sa akcie zúčastnilo viac ako 100 ľudí.
Tovább »

Újévi túra 2020

Január 4-én sor került a már hagyományos Újévi túrára Torna várába. A hideg ellenére több mint százan vettek részt a rendezvényen.
Tovább »

Az idei Várak és Várromok Éjszakáját augusztus 17-én szerveztük meg. Kicsit más volt mint a többi. A rendezvény ötödik évfolyamán végre megünnepelhettük, hogy elkezdtük azt csinálni amiért alakultunk, megkezdtük a Tornai vár állagmegóvását. Tovább »

Tohtoročnú akciu Noc hradov a zrúcanín sme organizovali 17. augusta. Oproti iným rokom bola výnimočná. Piaty ročník sa líšil od predošlých tým, že naše občianske združenie sa začalo konečne venovať tomu, kvôli čomu bolo založené – obnove hradu Turňa. Tovább »

Na druhú prípravnú brigádu 02.08.2019 k nám prišla pomoc z neďalekého Szádváru. Sú to naši priatelia – hradári, ktorým sme boli vlani pomáhať počas archeologického týždňa. Zapojili sa do nosenia dosiek na hrad, ktoré sú potrebné na výrobu podlážiek do lešenia, bedne na náradie, bedne na miešanie malty a na šalovanie. Tovább »